28. lipnja 2021.

Prijavljen EU projekt „Niste sami!“

Zbog nedostatka usluga koje su prijeko potrebne njihovim članovima Udruga veterana specijalne policije (SJP) “BATT” pripremila je projektni prijedlog u okviru poziva „Unaprjeđenje postojećih i širenje usluga izvaninstitucionalne skrbi na području odabranih urbanih aglomeracija/područja Osijek, Pula, Rijeka, Slavonski Brod, Split, Zadar i Zagreb“. Riječ je o projektu Europskog socijalnog fonda čija je ukupna vrijednost 1.999.999,20 kuna, a provodit će se od siječnja 2022. do prosinca 2023. godine. Nositelj je Udruga veterana specijalne policije "BATT" Split, a partneri International Police Association Split, Sportsko penjački klub CAF Europski institut za talente, obrazovanje, istraživanje i razvoj te Grad Split.

Cilj predloženog projekta je uspostava poludnevnog boravka u prostorijama Udruge, razvoj i unaprjeđenje socijalnih usluga i sadržaja na području grada Splita putem razvoja i pružanja usluge poludnevnog boravka za osobe s invaliditetom. Aktivnosti obuhvaćaju usluge fizikalne i/ili kineziterapije, psihološke pomoći i podrške, sportsko-rekreacijski programi te edukacije i radionice o problemima veteranske zajednice i osoba s invaliditetom.

Grad Split u projektu „Niste sami!“ sudjeluje u ulozi partnera te će u svrhu promidžbe i vidljivosti organizirati konferenciju za medije  i izraditi promotivni film s pripadnicima ciljane skupine. Kroz već postojeće interne kapacitete osigurat će i sudjelovanje djelatnika za radno mjesto analitičar u svrhu analize stanja i evaluacije projekta. Za prostor u vlasništvu Grada, u kojem već djeluje partner na projektu, IPA - International Police Association Split i u kojem će Udruga veterana SJP "BATT" Split provoditi ovaj projekt, Ugovor o zakupu će se produžiti na razdoblje od još 5 godina.

Udruga veterana specijalne policije (SJP) “BATT” Split temeljna je članica Udruge specijalne policije iz Domovinskog rata na području šireg područja grada Splita koja promiče temeljne vrijednosti Domovinskog rata i ulogu Specijalne policije MUP-a RH u Domovinskom ratu. Osobe s invaliditetom koje su invaliditet stekle u Domovinskom ratu u većini slučajeva boluju od posttraumatskog stresnog sindroma te im je prijeko potrebna stručna psihološka pomoć i podrška.

Aktivnosti projekta obuhvaćaju identifikaciju ugroženih skupina stanovništva s posebnim naglaskom na siromaštvo i njegove uzroke te će se na temelju analize stanja identificirati i stvoriti kvalitetna ponuda socijalnih usluga koja će biti dostupna svim stanovnicima i koja će rezultirati aktivnim uključivanjem pojedinaca u društvo i visokim stupnjem socijalne kohezije. Proces deinstitucionalizacije podrazumijeva pružanje socijalnih usluga potrebnim osobama u lokalnim zajednicama, neposredno u njihovim kućanstvima i u prostorijama “dnevnih boravaka”, kao i organiziranje stambenih zajednica.

 

Povratak