12. svibnja 2011.

Predstavljen projekt edukacije za ECDL operatere

Predstavljen projekt edukacije za ECDL operatere

Zamjenica splitskog gradonačelnika Anđelka Visković danas je zajedno s ravnateljem splitske Područne službe Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Miroslavom Delićem, predsjednikom Hrvatskog informatičkog zbora, ...

2011_05_12_pressica_hzz.jpg Marijanom Frkovićem i Hrvojem Balenom, članom uprave Pučkog učilišta „Algebra“, predstavila nezaposlenima i novinarima program informatičke edukacije za ECDL operatere.
Riječ je o projektu kojeg uz podršku grada provode HZZ, HIZ i „Algebra“, a u okviru kojeg će se u prvoj fazi informatički obrazovati 60 dugotrajno nezaposlenih osoba. Zamjenica Visković je istakla kako je ova suradnja, potaknuta od pročelnice Službe za gospodarstvo Željke Kerum, u stvari nastavak brige grada o nezaposlenima. „Mi ne možemo otvarati radna mjesta, ali možemo poticati njihovo otvaranje, stvarati uvjete za brže i lakše zapošljavanje nezaposlenih. Da želimo pomoći pokazali smo u protekle dvije godine, kada smo nezaposlenima dodjeljivali i jednokratne financijske pomoći. Za to vrijeme smo radili na projektima i možemo kazati da smo do sada ulagali, a u naredne dvije godine ćemo ubirati plodove. I ovaj projekt je u tom smislu konkretna pomoć, jer će mnogima omogućiti lakše zaposlenje, jer sa ovim programom dobivaju kvalifikaciju više, koja se upisuje u radnu knjižicu. Zato hvala i našim partnerima. Tražili smo najbolje po kvaliteti i cijeni i vjerujem da ćemo uspjeti jer se to pokazalo i u drugim dijelovima Hrvatske“ kazala je Visković.Hrvoje Balen iz „Algebre“ istakao je da to učilište pokriva najveći dio ovih aktivnosti u Hrvatskoj. „U Hrvatskoj je 25 posto radne snage informatički potpuno nepismeno. Istovremeno se za više od 70 posto poslova traže znanja bar na razini ECLD starta“ kazao je Balen, dodavši da je riječ o multimedijskom programu obrazovanja, koje se provodi kod kuće. Ovisno o predznanju tečaj te polaganje seminara i završni ispit mogu trajati od dva tjedna do dva mjeseca. Na kraju se dodjeljuje certifikat međunarodno priznat u 140 zemalja svijeta i kojeg ima više od 11 milijuna ljudi. „Riječ je o međunarodnoj normi koja jamči određeni stupanj informatičkog znanja. U Hrvatskoj je ovaj program prošlo više od 50.000 ljudi. Tu normu je donijela i Vlada tako da se program uči i u školama. Prošlo ga je više od 20.000 nastavnika, pa tako i zamjenica Visković dok je radila u školi“ kazao je Frković, napomenuvši da verzije ispita postoje i na internetskim stranicama HIZ-a.

Povratak