09. svibnja 2011.

Splićani najbolji u utrci legendi

Po treći put za redom splitske veslačke legende slavile su u utrci „Svetog Duje“ nad armovima Oxforda i Cambridgea. Pred desetak tisuća ljudi, okupljenih na splitskoj Rivi, splitski veslački veterani slavili su ...

2011_05_07_utrka_legendi.jpg ... u dvije utrke na stazi dugoj 220 metara, postavljenoj od istočne do zapadne obale splitske luke. To je prvi put u sedam godina održavanja ove utrke, koju inače organiziraju Veslački klub „Gusar“ i Veslački savez Dalmacije“, uz podršku grada, da je jedna ekipa u dvije utrke osvojila naslov pobjednika.
Splićani su se bolje od svojih suparnika snašli po teškim uvjetima, jer je maestral stvarao velike valove, koji su gotovo potapali čamce. Pobjednički osmerac veslao je u sastavu: Silvijo Šupić, Jure Mrduljaš, Milan Ražov, Denis Boban, Siniša Skelin, Nikša Skelin, Igor Boraska, Sead Marušić i kormilar Josip Reić. Potom su na svečanosti upriličenoj na Rivi pobjednicima medalje i pehar uručili Danira Nakić-Bilić, predsjednica Nacionalnoga vijeća za sport, i Ivan Pavić, rektor Sveučilišta u Splitu.